Duyurular

“İŞGEM UZMANLARI GİRİŞİMCİLERLE BULUŞTU”

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın genel koordinasyonunda, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Bingöl İl Özel İdaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla yürütülen Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi kapsamında “İŞGEM Uzmanları Girişimcilerle Buluşuyor” toplantısı proje paydaşı kurumların temsilcileri, Elazığ İŞGEM Teknik Destek Ekibi, Bingöl İş dünyasının önde gelen firma temsilcileri, İŞGEM kiracıları ve genç girişimcilerin katılımı ile 17 Nisan 2018 Salı günü Bingöl İŞGEM Seminer Salonu’nda yapıldı.

“İŞGEM Uzmanları Girişimcilerle Buluşuyor” programı Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen’in açılış konuşmasıyla başladı. Bingöl İŞGEM Genel Müdürü Cüneyt Çalık’ın Bingöl İŞGEM’in mevcut durumu ve kısa vadeli planları içeren sunumu ile katılımcıları bilgilendirmesinin ardından Bingöl İŞGEM Teknik Destek Ekibi Takım Lider Yardımcısı Yunus Emre Katrancı, Bingöl İŞGEM Projesi kapsamındaki faaliyetler hakkında bilgiler vererek Bingöl’de danışmanlık konusunda yapılan çalışmalar neticesinde gelinen noktanın gelecek için umut verici olduğunu ve firmalara yapılan ziyaretlerle firmaların danışmanlığa olan ihtiyacın ne denli önemli olduğunu vurguladı. Bingöl İŞGEM Teknik Destek Ekibi Takım Lideri Soren Hjorth Bingöl İŞGEM tarafından başlatılan Girişimcilik ve Mentorluk Programı hakkında bilgi verdi. Mentorluk programının İŞGEM kiracıları için bir destek modeli olduğunu ve bu modelin doğru kurgulanmasıyla uzun yıllara yayılacak istikrarlı bir işbirliğinin gerçekleşebileceğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından İŞGEM Uzmanları Hüseyin Bal, Miguel Valls ve Nurettin Uzun  fizibilite çalışmaları, kurumsal kimlik ve kurumsal imaj ile yönetim kalite sistemleri hakkında katılımcılara bilgilendirme sunumu yaptı.

Son olarak toplantı için Elazığ’dan misafir olarak gelen Elazığ İŞGEM Teknik Destek Ekibi adına söz alan Takım Lideri William McConkey yaptığı teşekkür konuşması ile başlatılan çalışmaları kutladı ve Bingöl İŞGEM ile yakın işbirliği kurmak istediklerini vurguladı. Toplantı sonrası verilen çalışma yemeğinde tüm katılımcılar konuları değerlendirme ve İŞGEM yönetimi ve uzmanlarla sohbet ederek merak ettikleri konuları sorma fırsatı buldular.