Duyurular

Bingöl İŞGEM Yönlendirme Komitesi Toplantısı

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında gerçekleştirilen, Fırat kalkınma Ajansı tarafından Bingöl İl Özel İdaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla yürütülen Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) “3. Yönlendirme Komitesi Toplantısı” Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanı Ahmet Alperen Sağkaya başkanlığında 15 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da yapıldı.

Bingöl İŞGEM Projesiyle, Bingöl’de bir İş Geliştirme Merkezi kurularak KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu yönetim danışmanlığı desteği, finans kaynaklarına erişim imkanı, uygun koşullarda iş yeri mekanı, ortak ofis ekipmanı, ve ofis hizmetleri sunarak girişimciler için en kritik zamanlar olan ilk yılların sağlıklı bir şekilde atlatılması ve KOBİ’lerin büyümelerin sağlanması amaçlanmaktadır. Böylelikle, Bingöl’ün girişimcilik kültürünün ve rekabet edebilirliğinin güçlenmesi ile istihdamın artırılması hedefleniyor.

Bingöl Kadın, Doğum ve Çocuk Hastanesi karşısında 12 dönümlük araziye yapılan Bingöl İŞGEM: 100, 150 ve 500 metrekare büyüklüğündeki 22 atölye, soğuk hava deposu ve idari binasını içererek toplam 6052 metrekare kapalı alana sahiptir.

Toplantının açılış konuşmalarını sırasıyla Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanı Ahmet Alperen SAĞKAYA, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Ofisi Koordinatörü İsa TELİMEN ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Füsun ÇİÇEKOĞLU yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından, Bingöl İŞGEM Projesi Teknik Destek Ekibi Takım Lideri Soren HJORTH proje hakkında bir sunum yaparak son Yönlendirme Komitesi’nden bu yana yapılan faaliyetler hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ayrıca Bingöl İŞGEM Teknik Destek Ekibi’nin gelecekteki faaliyetlerine vurgu yaparak Bingöl de farkındalık oluşturmak, üretim kültürünü geliştirmek ve girişimcilere ve girişimciliğe gerekli önemin verilmesi için çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti. Bingöl İŞGEM Teknik Destek Ekibi Takım Lider Yardımcısı Yunus Emre KATRANCI ise yapmış olduğu proje sunumunda Bingöl İŞGEM bünyesinde bulunan firmaların yanı sıra Bingöl İŞGEM dışında bulunan tüm firmalara danışmanlık hizmetleri sunarak firmaların gelişmesinin sağlanmasını hedeflediklerini açıkladı. Son olarak Bingöl İŞGEM Genel Müdürü Cüneyt ÇALIK katılımcılara Bingöl İŞGEM’e seçilen ve kontratı yapılan firmalar konusunda bilgi veren bir sunum yaptı.

Toplantıya, Bingöl İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve İl Müdürlüğü, KOSGEB Bingöl İl Müdürlüğü temsilcileri katılım sağladılar.