Duyurular

Bingöl İŞGEM 12 Aralık 2017 Tarihinde Açılıyor

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafında ortaklaşa finanse edilen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Bingöl İl Özel İdaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl TSO ortaklığıyla yürütülen Bingöl İş Geliştirme Merkezinin (İŞGEM) açılış etkinliği Bingöl Milletvekili ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Cevdet YILMAZ`ın katılımı ile 12 Aralık 2017 Salı günü gerçekleştiriliyor.

Bingöl İŞGEM Projesi bölgesel girişimciliğin artırılmasında ve güçlendirilmesinde önemli bir rol oynuyor. Girişimci teşvik modeli ve iş kuluçkası olarak İş Geliştirme Merkezleri modeli, hem yeni ticari işletmeler olan KOBİ’leri (Küçük Ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) destekliyor hem de istihdamı artırıyor. İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM), yeni girişimcilerin iş kurmalarını destekleyen, kolaylaştıran, uygun kiralı iş yeri ile ortak danışmanlık, işletme koçluğu ve idari işler hizmetleri sağlayarak işletmelerin en kırılgan oldukları iş kurma aşamasında karşılaşacakları riskleri en aza indiren bir iş destek modelidir.

Bingöl`deki yatırımların sayısını artırmak, yeni iş alanları kurmak, istihdamı artırmak ve yeni yatırımcılara iş kurma aşamasında destek olmak üzere hayata geçirilen Bingöl İŞGEM projesi kapsamında inşası tamamlanmış olan İŞGEM tesisleri açılış etkinliği Bingöl Milletvekili, Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Sayın Ali MANTI, Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, ilgili kurumlar ve Bingöl iş dünyası çevresinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Açılışa tüm Bingöl halkı davetlidir.

Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi Nedir?

Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM), Bingöl’ün kalkınması için büyük bir potansiyel barındıran alanlarda üretimin arttırılması ve yeni ihracat pazarlarına odaklanarak yerel KOBİ'lerin rekabet güçlerinin artırılması amacıyla kurulmaktadır. Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Rekabetçi Sektörler Programına sunulan Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi ile işini geliştirmek isteyenlere ve yeni girişimcilere, eşit girişim, iş ve gelir olanağı sağlanması planlanmaktadır.

Proje bünyesinde işletmelerin ortak kullanımına açık İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM), yeni girişimcilerin iş kurmalarını destekleyen, kolaylaştıran, uygun kiralı iş yeri ile ortak danışmanlık, işletme koçluğu ve idari işler hizmetleri sağlayarak işletmelerin en kırılgan oldukları iş kurma aşamasında karşılaşacakları riskleri en aza indirmeyi hedeflemektedir.

KOBİ’lerin rekabet güçlerini artırmak üzere eğitimler ve uzun dönemli danışmanlık hizmetleri verilecektir. Güçlü ve tam donanımlı bir altyapı ile KOBİ'lere destek sağlayacak olan Bingöl İş Geliştirme Merkezi Projesi’nin, bölgesel girişimciliğin artırılması ve desteklenmesinde öncü rol oynaması amaçlanmaktadır.

 

Bingöl İŞGEM Projesi detaylı bilgi için:

Harun MACİT

Tel: (426) 213 97 08