Duyurular

BİNGÖL İŞGEM’DE İŞ PLANI EĞİTİMİ !!!

Bingöl’de İş Geliştirme Projesi (İŞGEM) kapsamında 28 Kasım – 2 Aralık arasında 4 gün süren İş Planı Hazırlanması Eğitim Programı düzenlendi. Proje ofisinde gerçekleştirilen eğitimler ile özellikle KOSGEB İş Planı kapsamında iş tanımı, stratejik kısa, orta ve uzun vadedeki hedefler, hedef pazarlar, hedef pazarlara yönelik aktiviteler, finansal plan gibi önemli başlıklar hakkında bilgi verildi.

Eğitim programları hakkında bilgi veren Proje Teknik Destek Ekibi Takım Lideri Soren Hjorth,” Bingöl İşgem Projesi Avrupa Birliği – Türkiye “mali işbirliği” çerçevesinde Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uyguladığı Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenmektedir. Projenin faydalanıcısı Fırat Kalkınma Ajansı olmakla birlikte, bölgedeki diğer iş destek mekanizmalarının destekleri ile birlikte yürütülmektedir. Proje kapsamında ana amacımız KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu yönetim danışmanlığı desteği, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı ve ofis hizmetleri sunarak büyümelerinin sağlamaktır. Bir diğer yandan İŞGEM olarak, birçok işletmenin en kırılgan oldukları “iş kurma aşamasında” girişimcilere farklı destekler sağlıyor ve işletmelerin sürdürülebilir ve rekabet edebilir seviyeye gelmelerine katkıda bulunmasını planlıyoruz.” dedi.

Girişimcilik kültürünün bölgesel kalkınmada kullanılması gereken en önemli enstrümanlardan biri olması gerektiğini vurgulayan Proje Takım Lideri Yardımcısı Yunus Emre Katrancı ise proje kapsamında 2018 Kasım ayına aktivitelerinin devam edeceğini belirtti.

 Gerçekleştirilen eğitimin ardından ise bireysel mentörlük ve danışmanlık programları uygulanacak olmakla birlikte aktivitenin sonunda potansiyel girişimcilerin iş planlarının daha etkin olarak hazırlanması amaçlanıyor.